>> NIUSY * NEWS * PLOTECZKI * NOWOŚCI * REWELACJE * AKTUALNOSCI >>

Reorganizacja witryny E-Day.pl!!!

1 maja 2011 r.

To postanowione. Trochę muszę się czulej pochylić nad moją własną witrynką. Usunę część rzeczy związanych z ochroną środowiska - zostawię sobie wodę i wszystko co z nią związane. Dodam taką podwitrynkę dość artystyczną - o moich kulinariach. Wino, moje eksperymenty kulinarne, takie różne pomysły na dosmaczenie sobie życia ;). Broń Boże książka kucharska - tych już w sieci jest mnóstwo...


Wesołych Świąt!!

24 kwietnia 2011 r.

Święta w tym roku wypadają nam wiosennie i radośnie, pod koniec kwietnia. Wszystkiego dobrego! Wiosny w duszy, nadziei w sercu, słońca na co dzień!Pojawił się projekt ustawy zmieniającej organizację gospodarki wodnej w Polsce!!

4 kwietnia 2011 r.

Projekt ten śledzę z ogromnym niepokojem już od pierwszej dekady marca! Nasi rządzący z "warszawki", a ściślej rzecz ujmując, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, wymyśliło projekt zadziwiającej ustawy: pierwszych kilkadziesiąt artykułów wprowadza dość potrzebne rozwiązania na wypadek powodzi: komu się należy pomoc, komu odszkodowanie, co jeśli zaginą papiery dotyczące ubezpieczenia społecznego, na jakich zasadach pracownicy mogą uzyskać usprawiedliwienie nieobecności w pracy, jeśli nie mogli się dostać do niej na skutek powodzi itp. Ten fragment ustawy, po pewnych może poprawkach, byłby OK. Ale następne artykuły, o "reorganizacji" gospodarki wodnej, to już skandal w biały dzień. Czytam, czytam i oczom nie wierzę... Rezygnacja ze zlewniowego zarządzania wodami, likwidacja Rad Gospodarki Wodnej, przekazanie całej (niemal) władzy wodnej w ręce wojewodów i służb wojewodów, przekazanie samorządom gminnym w utrzymanie wszystkich nieobwałowanych cieków...

A najciekawszy jest tryb wprowadzania tak poważnej reorganizacji: bez dyskusji, bez konsultacji, tylnymi drzwiami...Test Szóstoklasisty!!

4 kwietnia 2011 r.

Antek napisał test szóstoklasisty! Uczył się do niego ani dużo, ani mało - tyle, ile należało. Podobno poszło mu bardzo dobrze - z niecierpliwością czekamy na wyniki!Mat ma pięć lat!

15 marca 2011 r.

Mój kochany Mat, bokser może ciut odbiegający od wzorca, ale za to z wzorcowym charakterem, skończył pięć lat! Jest już w wieku godnym i szlachetnym, ale wciąż miewa szczeniackie zachowania... Sto lat, Macik!22 lutego 2011 r.

W dniu 22 lutego 2011 r. Rada Ministrów zatwierdziła Plany gospodarowania wodami na obszarach dorzeczy: Wisły, Odry, Jarftu, Świeżej, Pregoły, Niemna, Dunaju, Dniestru, Łaby, Ücker. Dokumenty te zgodnie z ustawą – Prawo wodne ogłoszone zostaną w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski”.Osiągnęłam cel!

20 lutego 2011 r.

Teraz mogę się pochwalić. Od 15 listpada dukałam i dziś wydukałam wagę docelową, wagę idealną - 61 kg! Zaczynam trzecią fazę diety... i jestem pełna tremy, czy mi się uda swój cel utrzymać?


Szczęśliwego Nowego Roku!

31 grudnia 2010 r.

Oby Nowy Rok był dla nas lepszy, bogatszy, szczęśliwszy. Oby w polskiej wodzie wiodło się nam lepiej


Mój nowy referat!

15 grudnia 2010 r.

Skoro zbliża się wigilia, to czas przemówić ludzkim głosem :-). Wygłosiłam dziś  na posiedzeniu Rady Gospodarki Wodnej zgrabny referacik o finansowaniu gospodarki wodnej. Jak jest, jak być powinno, ile w wodzie siedzi kasy i co tak naprawdę dla nas, mieszkańców, zwykłych użytkowników wód oznacza pojęcie "zwrot kosztów usług wodnych". Referat przyjęto oklaskami, a mnie zaproponowano zrobienie z niego zgrabnego artykuliku do Gospodarki Wodnej. O, publikacja w GW to już byłoby coś!


Opublikowano projekt Polityki Wodnej Państwa!

20 września 2010 r.

Szykuje nam się totalna zmiana w gospodarce wodnej! Pod pretekstem konieczności dopasowania naszych przepisów do wymagań UE Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej planuje przeprowadzenie prawdziwej rewolucji! Poza zmianami organizacyjnymi, które najpewniej zdezorganizują wszystko, co można jeszcze w gospodarce wodnej zdezorganizować, planowane są drastyczne zmiany w finansowaniu gospodarki wodnej. W skrócie, planowane jest przerzucenie na użytkowników kosztów nie tylko poboru wody do picia czy oczyszczania ścieków, ale również budowy i utrzymania urządzeń wodnych, w tym służących ochronie przed powodzią. Co najzabawniejsze, dokument nie przewiduje - w sposób konkretny i realny - rzeczywiście skutecznych form ochrony przed kataklizmami związanymi z wodą. Tylko ogólniki, nieraz przeczące sobie wzajemnie. I tę całą "rewolucję" wprowadza się tylnymi drzwiami, bez odpowiedniego nagłośnienia i dyskusji społecznej!

O tempora, o mores!!

Antek jest szóstoklasistą!

1 września 2010 r.

A więc stało się - Antek jest szóstoklasistą! W tym roku szkolnym prawdopodobnie zakończy edukację w szkole podstawowej, a potem - GOTUJ SIĘ KTO MOŻE!!

W gimnazjum może być sama masakra, jak Antoni zapewnia wszystkich w okolicy - łącznie z Panem Tomkiem, który zapewne do dziś pamięta "wycieczkę a'la piwo z paralizatorem"... a pomyśleć, że Antek mógł rzetelniej skorzystać z nauk mamusi-biochemika i tatusia-informatyka i urozmaicić wypad.... nie, nie napiszę, czym... jeszcze kto przeczyta!

Wyjeżdżam na wakacje!!

22 lipca 2010 r.

Sądząc po częstotliwości moich wyjazdów wakacyjnych, powinien to być news dnia w BBC, CNN, TVP, WPK i PKP :-).

A więc zabieram chłopców sztuk cztery i jadę w Sudety Środkowe. Oczekuję pięknej pogody, spokoju, ciszy, pięknych widoków... i myślę, że przywiozę kupę fotek...Już niedługo kończą się konsultacje społeczne!

7 czerwca 2009 r.

22 czerwca kończą się konsulacje społeczne dotyczące programu wodno-środowiskowego oraz planów gospodarowania na obszarach dorzecza. Te dokumenty są wyjątkowo ważne i koniecznie trzeba wziąć udział w ich opiniowaniu. W końcu to będą obowiązujące nas regulacje, określające zasady i ograniczenia, cele i działania dla poszczególnych części wód!Szkolenia dla Ministerstwa Rozwoju Regionalnego

5 czerwca 2009 r.

W bardzo doborowym towarzystwie rozpoczynamy cykl szkoleń dotyczących raportów o oddziaływaniach przedsięwzięć na środowisko. Temat dość trudny i jak najbardziej na czasie - bez dobrze opracowanego raportu nie ma co nawet występować o unijną kasę na co większe inwestycje. Jednostki, które realizują tzw. "przedsięwzięcia kluczowe", mogą na naszych szkoleniach zapoznać się z najnowszymi przepisami o ocenach oddziaływania na środowisko.

Temat trudny, ambitny - i miło mi się pochwalić, że mój wykład się bardzo spodobał!Kolejna galeria - wiosenny Mikołów

2 maja 2009 r.

Podobnie jak zima, tak i wiosna przecieka między palcami. Udało mi się jednak zdążyć na kwitnące magnolie. Mikołów to miasto magnolii i obiecuję sobie, że w przyszłym roku zbuduję galerię poświęconą tylko kwitnącym magnoliom. Tu jednak pokazałam trochę wiosny w parku, trochę na ulicach. Niedziela była słoneczna, ciepła, poranna...Pierwsze sukcesy siostry Czarka!

30 kwietnia 2009 r.

Pierwsze BIS, pierwsze pierwsze lokaty... Co wystawa, tytułów przybywa! Z dumą i radością obserwuję coraz to kolejne sukcesy małej Cocaine! Na jej stroniczce aktualny spis sukcesów, tytułów, radości...Nowa galeria - "Śnieżne boksery"

1 marca 2009 r.

Trzeba się śpieszyć, aby zdążyć przed końcem zimy. Jest dość ciepło, trochę powyżej zera. Śnieg właściwie już nie ma nic wspólnego z lekkim, białym puchem, którego było mnóstwo jeszcze tydzień temu. Wczoraj jeszcze był luty, jeszcze było trochę bieli, jeszcze można było poszaleć...
Wybraliśmy się więc na spacer. Trochę zabawy, trochę nauki i ćwiczeń. Mnóstwo radości. Kilka ładnych zdjęć - zapraszam...


III Krajowe Forum Wodne

19 lutego 2009 r.

Na posiedzeniu Rady Gospodarki Wodnej Regionu Wodnego Małej Wisły i Górnej Odry prezentowałam wystąpienie "W jaki sposób rady gospodarki wodnej mogą uczestniczyć w procesach kształtowaniu przestrzeni?"
Zaprezentowałam w nim tezy, które chcę przedstawić na Krajowym Forum Wodnym, które odbędzie się w Rawie Mazowieckiej w dniach 25-26 marca tego roku. To będzie bardzo ważne Forum, ponieważ będziemy mówić o planach gospodarowania wodami na obszarach dorzecza. Więcej na ten temat tutaj.
Każdy powinien się włączyć w publiczną dyskusję nad tymi dokumentami. Chociażby dlatego, że na ich podstawie powstaną dokumenty niższego szczebla (np. warunki korzystania z wód zlewni), które bezpośrednio wpłyną na to, co będzie wolno robić w zakresie szeroko pojętej gospodarki wodnej, a co będzie zakazane.


Nowa galeria - "Mikołów zimowy"

14 lutego 2009 r.

Mikołów zimowy jest przepiękny - zapraszam do mojej szóstej galerii. W śnieżnej szacie wygląda zupełnie inaczej, tak odświętnie, uroczyście.


Walczmy z pseudohodowlami!

15 stycznia 2009 r.

Na Forum bokserowym padł pomysł, aby opracować szablon zgłoszenia oferty sprzedaży szczeniąt "rasowych nierodowodowych" jako próby oszustwa. Napisałam coś takiego, poddałam konsultacjom z forumową "Dorotą" i "Nikitą i Nelsonem" i opublikowałam.

Szablon dostępny jest tutaj. Szczerze zachęcam do wykorzystywania, jak również do szerokiego uświadamiania znajomym i rodzinie, co się dzieje, gdy zwierzęta są rozmnażane bez kontroli, tylko dla zysku, bez jakiegokolwiek planowania hodowlanego.Rozpoczęła się III tura konsultacji społecznych projektów planów gospodarowania wodami dorzecza

22 grudnia 2008 r.

Od 22 grudnia 2008 r. do 22 czerwca 2009 r. potrwają konsultacje społeczne projektów planów gospodarowania wodami dorzecza. To będą bardzo ważne dokumenty. Beda stanowiły podstawe podejmowania decyzji majacych wplyw zarówno na stan zasobów wodnych oraz zasady gospodarowania wodami w przyszlosci, jak i na warunki rozwoju spoleczno-gospodarczego calego kraju oraz poszczególnych regionów.

Przykład? Jeśli wydanie pozwolenia na określoną inwestycję (np. budowa zbiornika wodnego, regulacja rzeki, inne przedsięwzięcie wpływające na stan wody) okaże się sprzeczne z planem, po prostu nie będzie mogło zostać wydane. Dlatego też ważne jest, aby już teraz, na etapie projektu planu, poddać go porządnej dyskusji.

Woda jest ważna dla nas wszystkich, dlatego gorąco zachęcam każdego, niezależnie od wieku, wykształcenia i aspiracji, aby przeczytał, zapoznał się, zabrał głos w dyskusji.

Projekty planów są udostępniane na stronach regionalnych zarządów gospodarki wodnej.

więcej w temacie w częśći środowiskowej...Nowa galeria - "Kwiaty polskie"

14 grudnia 2008 r.

W środku zimnej i bezśnieżnej (przynajmniej na Śląsku...) zimy chętnie obejrzycie kolejną moją galeryjkę - całkiem malutką, której tematem są kwiaty. Leśne, łąkowe i z ogródka...Ukazały się dwie bardzo ważne dyrektywy UE

14 grudnia 2008 r.

Opublikowano dwie bardzo ważne dyrektywy unijne.

Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2008/98/WE z dnia 19 listopada 2008 r. w sprawie odpadów oraz uchylająca niektóre dyrektywy (Dz.U. UE nr 312 z 22 listopada 2008 r., s.3)

Dyrektywa ta uchyla dyrektywę z 2006 r. i wprowadza szereg zmian. Część z nich była bardzo oczekiwana (np. wprowadzenie produktów ubocznych, uchylenie części wymogów względem niektórych wytwórców odpadów itp.). Państwa członkowskie - w tym Polska - mają czas do 12 grudnia 2010 r. na wprowadzenie niezbędnych zmian w krajowym prawodawstwie.

Dopiero implementacja dyrektywy w prawie krajowym umożliwi jej skuteczne stosowanie.

Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2008/99/WE z dnia 19 listopada 2008 r. w sprawie ochrony środowiska poprzez prawo karne (Dz.U. UE nr 328 z 6 grudnia 2008 r., s.13)

Po wprowadzeniu do naszego prawa przepisów narzucających odpowiedzialność finansową za szkody w środowisku przyszła pora na wdrożenie w prawie polskim sankcji karnych w odniesieniu do działań szkodliwych dla środowiska. Dyrektywa wskazuje, jakie nadużycia lub zaniedbania powinny podlegać takim sankcjom oraz kto powinien im podlegać. Nie określa jednak minimalnych kar, jakie należy wyznaczyć w prawie karnym. Sankcje mają być "skuteczne, proporcjonalne i odstraszające" (art. 5 dyrektywy).

Nasi prawodawcy mają czas do 26 grudnia 2010 r. na wprowadzenie stosownych zmian w polskim prawie karnym.Mam już dyplom!

1 grudnia 2008 r.

Właśnie dziś, podczas wielkiej, barbórkowej gali w Głównym Instytucie Górnictwa w Katowicach wręczono mi dyplom doktora nauk technicznych. Dyplom prezentuje się okazale, mimo że na codzień spoczywa sobie dostojnie w imponującej czarnej tubie.

Uroczystość była przepiękna i wspaniała. Wzruszenie dało mi o sobie znać, gdy dziękowałam w imieniu swoim i swoich kolegów - doktorów za opiekę i życzliwość.Rusza część "środowisko"

27 listopada 2008 r.

Na razie wygląda dość skromnie. Zaczęłam od redagowania podstron o prawie środowiskowym. Na pewno wkrótce będzie dużo bardziej obszernie :-) Cóż, jakieś zboczenia trzeba mieć... jednym z moich jest prawo środowiskowe.Nowość w części "Boksery" podstrony o bokserach

21 listopada 2008 r.

Rozpoczęłam pisanie podstrony "Boksery". Zaczęłam od zgrabnego artykuliku na temat początków rasy - czyli sięgnęłam do tego, co działo się w Niemczech, dokładniej w Bawarii, na przełomie XIX i XX wieku.Cocaine psiakiem okładki włoskiego magazynu BOXER!!

17 listopada 2008 r.

Jak widać, siostra Czarka oczarowała nie tylko świat sędziów, ale i świat mediów. Śliczna dziewczynka wygląda nam z pucharka i oczywiście wygląda olśniewająco.

Czyż to nie piękne, że okładkową pięknością tym razem nie została jakaś anorektyczna blondynka z kośćcem seksownie przebijającym się przez skórę? Świat zmierza ku lepszemu!Nowość w części "Drobiazgi" podstrony o bokserach

15 listopada 2008 r.

Sprawdź swoją wiedzę na temat tej wspaniałej, jedynej i w ogóle debeściarskiej rasy. Na razie ten teścik można zaliczyć do kategorii "łatwy", ale jeśli polegniesz - nie martw się!

Wyników nigdzie nie publikuję, nie zapisuję ich również na serwerze. Może kiedyś zrobimy Wielki Quiz Bokserowy - ale na razie proponuję poćwiczyć na tym maleństwie.

Wkrótce napiszę trudniejsze quizy o bokserach... może warto już dziś zaopatrzyć się w fachową literaturę?Niezwykła zawartość michy CHIANTI

14 listopada 2008 r.

Bardzo się zastanawiamy, o co chodzi z tą michą? Czy mamy do czynienia z tzw. wkładką mięsną, czy chodzi o kontrolę jakości zawartości michy, czy może sprawa ma dużo bardziej prozaiczne wyjaśnienie: chodzi o utrzymanie miski w nienagannej czystości?Tata Cin Cin - Elmonte's CHIANTI - Klubowym Wicemistrzem Hiszpanii!!!

2 listopada 2008 r.

Z wielką radością donoszę, że podczas prestiżowej wystawy hiszpańskiego klubu bokserowego Campionato del Anno 2008 - Spain Elmonte's CHIANTI został Wicemistrzem tego pięknego kraju.

Ustąpił jedynie psu Lucky Luciano. Cóż, tym razem czarnomaski Luciano po prostu był bardziej lucky... a my i tak jesteśmy DUMNI!!!

Wielkie gratulacje dla wspaniałego Chianti!Siostra Czarusia - COCAINE von Jess Box - najlepszym (i najsłodszym) bejbi w Budapeszcie!!!

4 października 2008 r.

Maleńka Coca wcześnie zaczęła błyszczeć na światowych ringach! Na Centralnoeuropejskiej Wystawie Bokserów w Budapeszcie COCAINE von Jess Box zdobyła tytuł Best Brindle Female Baby, zajmując lokatę 1. z 10!

Życzymy maleńkiej Coci, aby zawsze swoją urodą tak oszałamiała sędziów i aby zawsze przywoziła z wystaw tak imponujące puchary!